Zatímco v neděli 2.4. jsme na cvičišti v Kunraticích pořádali národní zkoušky pro psy dle zkušebního řádu IRO. Někteří naši psovodi, instruktoři se zúčastnili 3 denního semináře, který byl veden zahraničními lektory.

Když to vezmeme popořádku… 🙂 Od pátku do neděle probíhal IRO kurz ve výcvikovém středisku K9 Rescue na Londonce u rakouských hranic. Za ZBKP se účastnilo 5 psovodů ( Skokan J., Skokanová N., Poslušná R., Kiliánová K. a Janovská E.) Kurz byl zaměřen na správné figurování psovi, jak správně a ve správný čas odměnit psa za nalezení přeživšího v sutině nebo v lese. Dozvěděli jsme se spousty tipů, triků. Nahlídli jsme pod pokličku jiné metody výcviku záchranářského psa. Instruktoři ze Slovinska Andrej Zunic a Dusan Weber byli velmi milí, přátelští a zodpověděli každou zvědavou otázku všech posluchačů. Využili jsme svými dotazy i zkušenosti Andreje z nedávného nasazení v zemětřesením postiženého Turecka. Na kurzu byli i kolegové z Chorvatska a Slovinska, a tak jsme mohli prodiskutovat různé pohledy na danou problematiku. Děkuji všem za velmi podařený víkend.

V neděli 2.4. naše ZBK Praha pořádala IPOR zkoušky, rozhodčí byl Šabacký Pavel. Počasí psovodům moc nepřálo, ale výsledky se povedly. Velké blahopřání patří všem, kteří uspěli a dokázali složit limit zkoušky. (Petrů D. a Martinů M. – RH-FLA, Beran P. a Klos D. – RH-FLV, Nečasová J. – RH-FV) Těm co neuspěli, držíme palce na dalších zkouškách.

Popis není dostupný.

Popis není dostupný.

Může jít o obrázek 1 osobě , psovi a venkovnímu