Letošní Český pohár ZVP3 se konal na severu v krásné lokalitě vodní přehrady Nechranice. V nejvyšší možné kategorii vodní záchranařiny letos startovalo 6 psovodů z celé ČR. Pohled na startovní listinu napovídal, že se budeme mít na co koukat. Všichni zúčastnění se dlouhodobě věnují právě vodní záchranařině, někteří již s několikátým psem. Mezi startujícími byla i Mistryně světa, dále vítězka loňského ročníku.

Za Záchranou brigádu kynologů Praha startovala Radka Poslušná s fenou flat coated retrievera Delphy Alebasi Jílové. Závod trval od 9hod. a byl zakončen poslušnostmi až v 19 hodin. Všichni zúčastnění podali skvělé výsledky a začal boj o body. Vyhledání utonulé osoby, speciální cviky – jako je pomoc plavci v nesnází, přivlečení nepojízdného člunu s posádkou prověřily fyzickou připravenost psa.

Vítězství pro rok 2020, limit zkoušky ZVP3 a titul Vítěz přeboru vodních prací ČR si odvezla do Prahy Radka s Delphy. Gratulujeme moc.

Praha po dlouhé době získala vítězství v této soutěži.

Tímto vítezstvím a složením zkoušky ZVP3 získala ZBK Praha dalšího psa, který má možnost pomoci při pátrání po utonulé osobě.