Naše členka, Alice Selby, se v srpnu zúčastnila se svojí fenou Star mezinárodního výcvikového soustředění ve slovinské Pokljuce, který pořádala se zaměřením na plošné vyhledání tréninková skupina Dream Team. S instruktory a tréninkovými metodami této skupiny jsme již měli skvělou příležitost se seznámit v rámci našeho podzimního soustředění v loňském roce, proto bychom rádi i touto cestou zprostředkovali dojmy Alice i Star z dalšího kurzu:

“Letošní rodinnou dovolenou jsme s oběma psy strávili na výcvikovém soustředění ve slovinské Pokljuce pod vedením trenérů Dream Teamu. Trénink probíhal od čtvrtka do neděle a byl velmi intenzívní. Účastníci byli rozděleni do týmů podle jejich zkušeností, každý tým měl stabilní sestavu a výcvikáře, aby se dalo skutečně systematicky pracovat na cílech, které si účastníci vytkli. Byla jsem v týmu vedeném rakouským výcvikářem, Evou Berginc, v našem týmu cvičila taky Sava, kterou si určitě všichni dobře pamatujete z našeho tréninkového víkendu s Dream Teamem na Slapech. Jinak byla většina účastníků pobytu z italské brigády, což se občas projevilo lehce rozvolněným přístupem k dochvilnosti. Na druhou stranu jsem nikdy neviděla tak krásné chválení psů, jako u italských kolegů (výkřiky typu „bravissimo“, „bellissima“ apod. se rozléhaly chráněným parkem co chvíli). Tréninkové metody se v některých ohledech lišily od těch, které převážně ve výcviku praktikujeme u nás. Kdybych měla rozdíly zobecnit, řekla bych, že psy cvičí více bezpovelově, a psi jsou vedeni k tomu, aby si na věci přišli sami. Někdy mi to připadalo pro psy dosti frustrující, ale zvládli to všichni a výsledky se dostavovaly😉

Star reprezentovala velmi pěkně, nebyly u ní shledány žádné zásadní chyby, mně bylo doporučeno zvolnit tempo a méně na psa mluvit. Jinak jsme myslím obstály dobře. Byla to moc pěkná zkušenost. Myslím, že jsme se Star důkazem toho, že cvičíme naše psy pro záchranu lidských životů dobře. Možná trochu jinak, ale funguje nám to…”

Alice

P.S.: Alice se Star byly na letošních Prověrkách pohotovostní jednotky SZBK ČR hodnoceny jako nejlepší tým a dlouhodobě prokazují, že jsou výborně připravené i na reálné zásahy. I proto teď moc držíme palce Star, která se potýká se zdravotními problémy, aby byla co nejdříve fit a opět v plné kondici!