Víkend ve Chbanech

//Víkend ve Chbanech

Víkend ve Chbanech

Sedm statečných se o víkendu 4. a 5. 8. vydalo do severočeských Chban na trénink sutinového a plošného vyhledávání. Předpověď počasí byla neúprosná a slibovala teploty přes 35 stupňů. Trénink se proto přizpůsobil vysokým teplotám a začínal v ranních hodinách.

Celé sobotní dopoledne pracovali psi v sutinách a plochách výborně, a tak je po obědě čekal zasloužený relax u řeky, kde se schladili a odpočinuli si ve stínu. Psovodi zatím probrali dopolední trénink a vytyčili si cíle pro další cvičení.

Zbytek dne jsme až do tmy strávili v sutinách. I přes krátký déšť bylo stále teplo, a tak jsme se tentokrát odměnili my psovodi, a to koupáním pod hvězdami v Nechranické přehradě, která byla nedaleko. Noc jsme strávili na cvičišti v Žatci, kde jsme před spaním probrali události celého dne u kelímku s vínem.

V neděli jsme po ranním dešti a výcviku poslušnosti vyrazili na trenažér. Počasí nám přálo, a tak jsme opět zvládli trénink sutin i ploch. Ti nejlepší psi si vyzkoušeli vyhledávání v těch nejtěžších úkrytech a ti méně zkušení pracovali hlavně na motivaci a pohybu v sutinách. Celý víkend jsme díky občasným mrakům a mírnému větru přežili ve zdraví a díky skvělé partě si užili i spoustu zábavy.

Já z pozice čekatele bych chtěla poděkovat všem členům, kteří se nám ve Chbanech naplno věnovali a dali nám spoustu rad do dalšího tréninku. Je pro nás motivace sledovat práci zkušenějších psů a psovodů. Děkujeme i ZBK Ústeckého kraje za možnost přespání na cvičišti v Žatci. Budeme se těšit zase příště.

Denisa a Bax

By |2018-08-13T17:51:22+02:0013/08/2018 |

Napsat komentář