Tři výzvy o pomoc při pátrání po pohřešovaných osobách pro ZBKP

//Tři výzvy o pomoc při pátrání po pohřešovaných osobách pro ZBKP

Tři výzvy o pomoc při pátrání po pohřešovaných osobách pro ZBKP

Během 10 dnů přijali psovodi pohotovostní jednotky Záchranné brigády kynologů Praha tři výzvy o pomoc při pátrání po pohřešovaných osobách. Tyto prosby šly jak od Policie ČR, tak i od samotných občanů. Došlo k velmi důkladnému prověření akceschopnosti našich psovodů.

6.6. psovodi ZBKP spolu se svými kolegy z IZS pátrali po pohřešovaném muži z ústeckého kraje. Po dlouhém pátrání přes celou noc až do brzkých ranních hodin byla akce ukončena bez nálezu. Muž byl nalezen později, bohužel bez známek života.

14.6. přišla zpráva o pomoc při pátrání po pohřešované ženě z Kolínska. Před dojezdem a nasazením psovodů byla žena nalezena živá.
Po návratu z nasazení, vydechnutí si, že žena je v pořádku, zazněl opět telefon a tentokrát nás zavolala Policie ČR s prosbou o pomoc při pátrání po pohřešovaném nezletilém chlapci z okolí Prahy – západ.
Psovodi ihned vyrazili na místo a po dojezdu psovodů bylo nahlášeno ukončení pátrání s informací o nalezení chlapce. Chlapec se v pořádku vrátil domů.

Po těchto 10 dnech vidíme a stále se utvrzujeme v tom, že naše dobrovolná práce má smysl. Takovéto případy jsou pro nás motorem k podávání ještě lepších výsledků. Psovodi použili při pátrání i nové technologie, které zefektivní práci psa i psovoda. Díky podpoře Nadace O2 a Nadace ČEZ  může být Pohotovostní jednotka ZBKP lépe vybavena o nově pořízené GPS obojky na psy, kde psovod vidí v reálném čase, kde pes pátrá. Děkujeme všem, kteří nás podporují.

By |2018-06-26T22:21:09+00:0026/06/2018 |

Napsat komentář