Dne 28. 9. 2018 se již tradičně konal závod o Pohár města Hluboká nad Vltavou. Za ZBK Praha se ho tentokrát zúčastnili Jana Urbanová s Athosem z Keblických strání a Tamara Skokánková s Deuce Sparks od the Tempest.

I letos byl tento populární závod dle zkoušky ZZP1 poměrně silně zastoupen. Konkurence byla velká, což je vidět i z výsledků, kdy pořadí na 1. – 6. místě bylo v rozmezí 10 bodů. Všechny týmy byly na skvělé úrovni a o pořadí rozhodovaly bodíky a zkušenosti psovodů. Novou zkušeností pro mnohé  týmy byla práce na druhém terénu, kde psi  vyhledávali na dřevařské pile za běžného provozu.  Zde byly prověřeny nejen zkušenosti celého týmu, ale i nervová soustava psa.

Organizátorem závodu byla i letos ZBK Jihočeského kraje, která se svého úkolu, ostatně jako vždy, zhostila na jedničku. Od překážek, kantýny, organizaci až po terény.  Počasí také přálo a závod se nesl ve znamení přátelské atmosféry a příjemně stráveného dne.  Naše týmy se neztratily, obhájily limit zkoušky a obsadily krásné 5. a 8. místo.