14.dubna nás náhle a nečekaně opustil pan Josef Skrejval, dlouholetý člen ZBKP, záchranář – kynolog tělem i duší, na kterého bylo vždy spolehnutí a s nímž se dalo pro každou akci, ale i zábavu počítat. Tentokrát ale svému naturelu nedostál a všechny nás svým nečekaným odchodem ve věku pouhých 54 let velmi hluboce zarmoutil. Touto cestou jménem celé Záchranné brigády kynologů Praha i Svazu záchranných brigád ČR vyjadřujeme upřímnou soustrast jeho rodině.

Pepa byl poctivej chlap a dříč. Nejen pro letošní rok měl spoustu plánů a jejich přípravě i realizaci se naplno věnoval. To, že již nikdy nevkročí na cvičák, nepřijede se svým malým koníkem maliňákem na trénink, nezúčastní se jako psovod atestů pro kynology záchranáře, nebude obětavě pomáhat na zkouškách a výkonnostních prověrkách, nevezme do ruky stopovačku ani balonek pro psa, nevyjede stovky kilometrů daleko se psem zachraňovat lidské životy, nebude do úmoru makat na opravě naší klubovny, nezalepí kamarádům při práci v sutině rozbité boty, nepřespí ve svém úžasném obytném voze, nepřiveze super klobásky a nepochutnáme si na jeho grilovacích specialitách, nebude doma spokojeně odpočívat v obležení rodinné psí smečky, nepochválí Martě její skvělé dobroty, nepředá otcovskou radu svému synovi … je bolestné, smutné a ohromně skličující.

Dovolím si citovat pár slov z mnoha rozloučení, které Pepovi věnovali v bolestné vzpomínce jeho přátelé: “Odešel nám KAMARÁD… bude pro nás vždycky v našich srdcích a budeme na něj vzpomínat jen v tom nejlepším…protože kamarádi to ani jinak mít nemohou”.

Odpočívej v pokoji, Pepo, budeme tady pro ty, které jsi tu nechal.