Dne 4.10.2019 se konalo pod organizačním vedením prezídia Svazu záchranných brigád ČR již 39. mistrovství záchranných psů ve vyhledání osob v sutinách podle nejnáročnější zkoušky zkušebního řádu ZZP 3.

Vítězem a mistrem republiky se stala naše členka Ms. Eva Klemšová s maliňačkou Bria Hradní sklep (a zároveň splněna zkouška ZZP 3). GRATULUJEME!!!

Eva si zaslouží velký obdiv a potlesk, neboť tímto vítězstvím získala již čtvrtý titul mistryně republiky SZBK a završila tak svůj velký sen zvítězit na mistrovství republiky v kategorii ZZP 3 se všemi svými dosavadními třemi psy: Irma od Kalače Elijan (2009), Billy Jean Black Sky (2016, 2017) a nyní Bria Hradní sklep (2019). Takový úspěch je velmi ojedinělý a staví laťku úspěšnosti a výkonnosti velmi vysoko. Od roku 2000 a pravděpodobně ani dříve se čtyřnásobné vítězství se třemi různými psy jinému psovodovi v SZBK na mistrovství nepovedlo! Eva si tedy umí plnit opravdu pěkné sny!

 

 

 

 

Ve startovním poli na letošním mistrovství republiky byl ze ZBK Praha letos již jen jeden další zástupce, a to Nikola Skokanová s maliňačkou April Barathea, která v obou speciálních pracích úspěšně nalezla všechny živé subjekty, avšak nepodařilo se jí dohledat vzorky cadaveru, a obsadila tak v konečném pořadí 9.místo. Na mistrovství se sice kvalifikovali ještě z výběrových závodů Lucie Dlouhá s Delilah Diandra a Martin Chrudimský s Ashley Vera Moravia, ale oba svou účast odřekli, Lucka pro plánovanou březost feny a Martin z důvodu šetření fyzických sil psa na náročné atesty, které ho čekají v příštím týdnu.

Celkové výsledky MR zde https://www.zachranari.cz/vysledky/mistrovstvi-szbk-cr_1349.html

V roce 2020 se Mistrovství republiky záchranných psů v sutinovém vyhledání SZBK ČR chystá na svůj jubilejní 40.ročník. Budeme znovu držet palce Evě s Briou v cestě za obhajobou na výběrových závodech a samozřejmě též i dalším pražským želízkům v ohni, kterých bude jistě také dost. Všem budeme přát hodně zdaru!