Již tradičně o prvním říjnovém víkendu se konalo mistrovství republiky záchranných psů SZBK ČR v sutinovém vyhledávání, tentokrát na výcvikové základně Spáleniště u Lipna v pořadatelské režii Jihočeské ZBK. Za „Pražáky“ se vydalo bojovat v kategorii nejvyšší zkoušky ZZP 3 početné pole 6 závodníků: Jitka Dědinová s Caliméro od Jakubského rybníka, Lucie Dlouhá s Delilah Diandra, Martin Chrudimský s Ashley Vera Moravia, Eva Klemšová s Bria Hradní sklep, Jan Skokan s Beryl Hradní sklep a Josef Skrejval s Acer Regina Canina.

Hledání ve dvou sutinových speciálech bylo rozhodčími postaveno v souladu se současnými požadavky s důrazem na samostatnou práci psa v sutině, psovodi měli vytyčené bezpečné zóny pohybu a dál musel už jenom pes. Jedině tak bylo možné při práci uspět a dohledat potřebný počet subjektů. Během dne se výrazně měnily povětrnostní podmínky, což práci ještě ztěžovalo a psovodi museli volit i vhodnou taktiku pro vyslání psa do sutiny.

Z pražské ZBK se nejlépe bodově dařilo Lucii Dlouhé s fenou australského ovčáka Delilah Diandra, která obsadila v celkovém pořadí krásné třetí místo. Ovšem jen o pár bodů níže se umístili v pořadí i další naši zástupci: 7.místo obhájkyně titulu Eva Klemšová s Briou, 9. místo Honza Skokan s Beryl, 10.místo Martin Chrudimský, 11.místo Jitka Dědinová a 16.místo Pepa Skrejval.