24. Mistrovství světa IRO – Slovinsko

//24. Mistrovství světa IRO – Slovinsko

24. Mistrovství světa IRO – Slovinsko

24. Mistrovství světa IRO ve Slovinsku ve dnech 18. -23.9. 2018 – očima Jitky Dědinové a Evy Klemšové

“Caliméro Jakubského rybníka alis “Kubík” si nakonec na 24. MS záchranných psů, které se konalo ve slovinské Lublani, vybojoval krásné 11. misto z 57 plochařů z celého světa. Letos splnilo limit zkoušky v kategorii ploch pouze 18 psů. O Kubíkových kvalitách svědčí i fakt, že si ze tří startů na MS odnesl již třetí limit ( v r. 2016 9. místo, v r. 2017 5. místo a v r. 2018 11. místo). Asi jsem klikař. Již podruhé si mě za parťáka vybral skvělý a pracovitý pes😍🐶. Garpe i Kubo, moc děkuji za všechno, co pro mě děláte❤️. Můj velký dík patří všem, kteří mi s výcvikem a přípravou obou špringřích kluků pomáhali a pomáhají, i všem, kteří nám fandí, podporují nás a drží nám palce😁. Moc taky děkuji ostatnim členům našeho družstva Evě Klemšové, Pavlu Trollerovi a týmlídrini Janě Šmídové za pohodovou armosféru. Moc jsem si ro s vámi užila

Od  Evy Klemšové
“17.- 23.9.2018 jsme se s Bria Hradní sklep zúčastnily 24. MS záchranných psů ve slovinské Lublani. Abych se jen nechlubila a nepsala pouze o úspěšných akcích,neboť i neúspěchy a pády nás přece provází životem.Tentokrát se nám bohužel nevydařila poslušnost a nesplnily jsme tedy limit zkoušky.Ve středu v 10,20 jsme nastoupily na plac poslušnosti. Bria makala soustředěně,s drobnými chybičkami a s jejím obvyklým hlasitějším projevem,za což nám pan rozhodčí sundal nějaký bodík.Pak jsem ji vyslala na levou bednu,kterou jsme si vylosovaly jako první v pořadí.Bria ji neviděla a běžela na překážky,které byly docela blízko.V tu chvíli na mě začal mluvit anglicky rozhodčí,vůbec nevím,co mi říkal. No nic,dala jsem druhý povel…rozhodčí opakoval větu,tak jsem mu říkala,že mu ale nerozumím,opakoval ji potřetí…potřebovala jsem rychle reagovat na Briu a vůbec jsem nechápala,co po mě chce.Jsem měla asi momentální zatmění mysli,nechala jsem se vyhodit z koncentrace…myslela jsem si, že mi říká,ať si ji tedy přivolám.Tak jsem nechápavě zavolala ,,tak pocem” , místo toho,abych ji poslala rychle na druhou bednu 🙈.Až pak mi vysvětloval,že kdybych pokračovala,tak bych měla body,takhle mi musí dát 0 bodů z 10 .Rozhodilo nás to obě.Při dlouhodobém odložení se mi zvedla skoro hned,jak jsem se k ní otočila čelem,takže -20 bodů.Dva cviky za 0 bodů…a bylo vymalováno,výsledek 65 bodů ,no prostě jsem to zvorala . V sobotu nás čekala druhá část – v 11,50 jsme nastupovaly do sutin.Počasí bylo celkem fajn,ochladilo se a dokonce i foukalo.Vyslechla jsem si legendu,sdělila svou taktiku a Bria vyrazila hledat.Pracovala moc hezky,s chutí jí vlastní,ovladatelná,samostatná.Ve dvanácté minutě značila štěkáním třetí osobu.Tady při speciálu jsem s ní byla fakt moc spokojená…a odnášely jsme si od pana rozhodčího 171 bodů. Něco nám sundal za taktiku a poslední osobu ve výšce a ve tmě,kterou značila z dálky.
Bylo to ale moc hezké mistrovství s báječnými parťáky,kterým tímto děkuji za prima týden a za to,že mě podrželi a rozesmívali, když jsem byla smutná.Slovinsko je vážně krásné,odnáším si spoustu pěkných zážitků a dojmů. Děkuji všem co se mnou trénují a drží mi palce.Slibuji,že se polepšíme!😜”

By |2018-09-27T09:46:20+02:0027/09/2018 |

Napsat komentář